RE/MAX Magnum

Magnum – Vaše realitní kancelář

Máte dotaz? Kontaktujte nás na    +420 733 679 901

Situace cen nemovitostí na trhu České republiky

Ceny českých realit, jak komerčních, tak i rezidenčních, stále rostou.

Zdroj: ČSÚ

Růst cen nemovitostí má tyto 4 hlavní důvody:

1. ČR se ekonomicky daří

Přehled ekonomického vývoje ČR 2010-2018Zdroj: ČSÚ
Ekonomický růst je dlouhodobý, nezaměstnanost klesá a je na historickém minimu, průměrná mzda roste rovněž nepřetržitě a dle vyjádření vlády není důvod k obavám z nějaké recese.

2. Úrokové sazby místo růstu dál klesají
Je potřeba ale říci, že ceny nemovitostí v r. 2019 již nerostou takovým tempem jako v předchozích letech Pokud by ceny nadále výrazně rostly, ČNB by přistoupila k dalším restrikcím jako je např.: doporučení zvýšení úrokových sazeb, vyšší podíl z vlastních zdrojů či snížením násobku ročních příjmů, které nám určují kolik si můžeme maximálně půjčit aj.

3. Nová výstavba je extrémně omezená kvůli nepružnému českému plánovacímu systému a nedostatečným kapacitám stavebních firem

Zdroj: ČSU

4. Česko a zejména Praha se přibližují k vyspělému světu, a to hlavně tím, že čistě psychologicky nás vyspělý západ a východ začíná vnímat jako investičně bezpečnou zemi.

Výhledově, nejbližší roky, se tyto důvody nijak výrazně nezmění

Proto si myslím, že ceny bytů nebudou klesat a nájemné v bytech spíš poroste. To samé platí o rodinných domech a pozemcích.

Rovněž to samé platí o komerčních nemovitostech, ceny kanceláří a skladů budou spíš dále růst, a to z hlediska jak nájmů, tak investičních cen.

Miloš Kesler
ředitel RK RE/MAX Magnum

    Makléři jsou nezávislí podnikatelé podnikající na základě živnostenského listu. Ochranná známka RE/MAX Magnum je provozována společností GOLDEN HOME GROUP s.r.o., IČ 04920449, se sídlem Brno, Banskobystrická 819/52 PSČ 621 00, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 92620, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.

    Číslo depozitního účtu realitní kanceláře je 274385016/0300

    RE/MAX Magnum

    Zavoláme Vám zpět