RE/MAX Magnum

Magnum – Vaše realitní kancelář

Máte dotaz? Kontaktujte nás na    +420 733 679 901

Revizní zprávy – dokument, na který se vyplatí myslet při koupi nemovitosti

Majitel nemovitosti je povinen provádět pravidelné revize funkčnosti technických zařízení. Revizní zpráva je také důležitou součástí koupě bytu či domu. Nejedná se o formalitu, ale o jeden ze zásadních kroků, bez kterého bychom neměli podepisovat předávací protokol a vzít si klíč k vysněné nemovitosti. Úvahy typu: „tím se přece nebudeme zdržovat“ nás v budoucnu mohou přijít kvůli této chybě dost draho. A nemáme na mysli špatnou elektroinstalaci, jejíž oprava může v závislosti na velikosti nemovitosti vyjít na desítky tisíc, ale co pak dělat třeba v případě, když právě koupený dům zničí požár a pojišťovna po nás revizní zprávy vyžaduje? A my je nemáme… Jaké revize potřebujeme?
 1. Kontrola elektrických zařízení – v bytových domech se provádí jednou za 5 let a ke kontrole je oprávněný pouze revizní technik, certifikovaný k vykonávání této činnosti. Pokud zjistí závažné nedostatky (podomácku prováděné úpravy nejsou vůbec výjimkou), uvede tuto skutečnost ve zprávě a majitel nemovitosti nesmí zařízení bez opravy používat. Jestliže kupujete nemovitost a radujete se, že je v ní krásná, nově zrekonstruovaná kuchyně či modernizovaná koupelna, vězte, že i toto je důvod, proč revizní zprávu vyžadovat.
 2. Kontrola hromosvodů – lhůty kontrol závisí na stáří hromosvodu a určuje je revizní technik podle eventuálně zjištěných nedostatků.
 3. Kontrola plynových spotřebičů a zařízení – plynové instalace se kontrolují jednou za tři roky, ovšem majitel je povinen revidovat zařízení, jestliže je více než 6 měsíců mimo provoz, po ukončení zkušebního provozu, pokud je provedena generální oprava, která má vliv na bezpečnost a spolehlivost zařízení, ale také po nucené odstávce z provozu z důvodu poruchy. Revizi opět provádí certifikovaný technik.
 4. Komíny – kontrolují se jedenkrát ročně u všech typů objektů. Znečištěný nebo špatně konstruovaný komín je nejčastější příčinou vzniku požárů, ovšem zároveň je potřeba dodat, že právě revize komínů patří k nejvíce podceňovaným kontrolám.
Pokud si chceme být naprosto jisti, že nemovitost, kterou kupujeme, je z technického hlediska po všech stránkách v pořádku a výše zmíněné revize jsou jen kamínky v celkové mozaice náležitostí ke kontrole, vyplatí se využít služeb inspektorů. Náklady, které nás budou stát, jsou v důsledku nižší než náprava nedostatků, které naše neodborné oko při předávání nemovitosti přehlédlo.

  Makléři jsou nezávislí podnikatelé podnikající na základě živnostenského listu. Ochranná známka RE/MAX Magnum je provozována společností GOLDEN HOME GROUP s.r.o., IČ 04920449, se sídlem Brno, Banskobystrická 819/52 PSČ 621 00, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 92620, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.

  Číslo depozitního účtu realitní kanceláře je 274385016/0300

  RE/MAX Magnum

  Zavoláme Vám zpět