RE/MAX Magnum

Magnum – Vaše realitní kancelář

Máte dotaz? Kontaktujte nás na    +420 733 679 901

Průkaz energetické náročnosti – víte, jaké povinnosti má prodávající?

Prodávající má ze zákona 406/2000 Sb. O hospodaření energií povinnost předložit tento průkaz na vyžádání již při samotné inzerované nabídce v tisku a na internetu. V opačném případě mu hrozí sankce 100 tisíc korun. Samotný průkaz není pouhým papírem, který by naplnil požadavek zákona. Vzniká posouzením objektu či bytu technickým inspektorem se znalostmi v oblasti stavebních konstrukcí a energetiky. Ten v rámci zpracování celý objekt posoudí do velice podrobných detailů, které se následně odrazí i v celkovém posudku a popisu nemovitosti v rámci energetického průkazu. Zároveň Vy sami tento energetický průkaz můžete v následných 10 letech mít potřebu využít k níže uvedeným transakcím: Prodej rodinného domu
 1. Pronájem celého domu (ucelená budova)
 2. Prodej komerční nemovitosti
 3. Prodej bytové jednotky
 4. Pronájem kanceláře, skladu, prostor k podnikání (pokud je objekt jako takový celý určený k pronájmu a vlastník zde nemá trvale sídlo či bydliště)
 5. Ke stavebnímu povolení (novostavby)
 6. Ke stavebnímu povolení při rekonstrukci
 7. Před dokončením stavby (kolaudace, rekolaudace)
 8. Při výměně tepleného zdroje za nový s vyšší účinností nebo při instalaci TČ nebo soláru
 9. Pro dotace Nová zelená úsporám
Vyhotovení a předání energetického průkazu je nutno zajistit nejpozději při podpisu kupní smlouvy.

  Makléři jsou nezávislí podnikatelé podnikající na základě živnostenského listu. Ochranná známka RE/MAX Magnum je provozována společností GOLDEN HOME GROUP s.r.o., IČ 04920449, se sídlem Brno, Banskobystrická 819/52 PSČ 621 00, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 92620, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.

  Číslo depozitního účtu realitní kanceláře je 274385016/0300

  RE/MAX Magnum

  Zavoláme Vám zpět