Nízkoenergetické dřevostavby rodinného domu

Nevyhovuje už Vám bydlení v městských stísněných, mnohdy panelových bytech a rádi byste svůj život obohatili bydlením ve zcela novém vlastním domě, který navíc maximálně zdůrazňuje ekologické a ekonomické pojetí stavby s důrazem na kvalitu použitých materiálů? Chcete si konečně vychutnat klid, dostatek soukromí, souznění s přírodou a samozřejmě větší užitný prostor?

Čím musíme začít?

Výběr pozemku

Podívejte se na nabídku domů na námi nabízených pozemcích. Případně nám zadejte poptávku a my Vám najdeme odpovídající pozemek.

1/ Pozemek musí být skutečně stavební.

Stavební pozemek – pozemek, který je vymezený a určený k výstavbě nemovitosti územním rozhodnutím, případně regulačním plánem, dále také pozemek určený k zastavění musí svými vlastnostmi, zejména polohou, tvarem, velikostí a základovými poměry umožňovat realizaci navrhované stavby a její bezpečné užívání.

Samozřejmostí pro nás je pro Vás zajistit Územně plánovací informaci, která vypovídá o:

 • podmínkách využívání a změn jeho využití, zejména na základě územně plánovacích podkladů a územně plánovací dokumentace

 • podmínkách vydání regulačního plánu, územního rozhodnutí, včetně seznamu dotčených orgánů

 • podmínkách vydání územního souhlasu v případech, kdy je možno jím nahradit územní rozhodnutí, včetně seznamu dotčených orgánů

 • podmínkách provedení jednoduchých staveb (§ 104 odst. 1) bez předchozího územního rozhodnutí nebo územního souhlasu

2/ Důkladné prověření lokality

Je důležité si uvědomit, jestli chcete pozemek v zástavbě rodinných domů, v centru obce či na okraji s velkou či menší zahradou, v blízkostí lesů apod. Zda je pro Vás důležitá občanská vybavenost obce, dostupnost obchodů, úřadů, zdravotnických zařízení, lékařů, školy, školky, restaurace apod. Důležitá je samozřejmě i dopravní dostupnost obce.

3/ Inženýrské sítě

Je nutno prověřit, jestli jsou na pozemku již přípojky inženýrských sítí (elektřina, voda, kanalizace, plyn, telekomunikační sítě apod.) v případě, jestli jsou IS na hranici pozemku nebo v jaké vzdálenosti od pozemku se nacházejí. Toto má samozřejmě vliv na výslednou cenu pozemku, resp. stavby.

4/ Přístup na pozemek

Vždy je nutné prověřit, kdo vlastní příjezdovou komunikace k Vašemu pozemku. Pokud je přístup přes soukromou parcelu, zjistěte, kdo je jejím vlastníkem a jak je přístup právně ošetřen. Jedním z řešení bývá také zatížení parcely věcným břemenem, majiteli přechodové cesty pak náleží povinnost umožnit přístup na ostatní pozemky. Bez zajištěného přístupu na pozemek Vám například banka neumožní financování.

5/ Velikost pozemku

Při výběru velikosti pozemku je současně dobré dodržet optimální poměr zastavěné plochy k celkové výměře pozemku, přičemž za zastavěné plochy se považují i zpevněné plochy, chodníky a terasy kolem domu. Jejich součet by měl být maximálně 30 % z celkové výměry pozemku. V případě samostatně stojícího domu je nejvýhodnější obdélníkový tvar pozemku s optimálním poměrem stran 2 : 3, kde by se rozměr kratší strany měl pohybovat mezi 20 až 25 m a tato strana by měla být orientována na přístupovou komunikaci.

6/ Vzdálenost od sousedních staveb / sousedi

Vzdálenost mezi jednotlivými domy, které rozděluje volný prostor (to neplatí například pro řadový dům), musí být minimálně 7 metrů. Vyhláška myslí i na určení vzdálenosti budovy od okraje pozemku, která nemůže být menší než 2 metry. Počítejte však s tím, že tyhle 2 metry Vám stavební úřad neschválí v případě, že hranice Vašeho pozemku sousedí se stavební parcelou. V takovém případě se musí pamatovat na pravidlo 7 metrů, které by si mezi sebe měli sousedi spravedlivě rozdělit. Tedy každý 3,5m.

Z těchto hodnot je tedy jasné, že budova ani její část, nesmí jakýmkoli způsobem zasahovat do sousedního pozemku, nebo znemožňovat jeho zástavbu.

Vyhláška určuje i minimální vzdálenost stavby od komunikace. Ta je stanovena na 3m.

Nařízení také pamatuje na zvláštní situace, kdy se domy nacházejí ve stísněných podmínkách. O tom zdali se jedná o stísněné podmínky, rozhodují úředníci stavebního úřadu. Pokud bude rozhodnuto ve prospěch majitele pozemku, znamená to pro něj snížení sedmimetrové hranice na hranici čtyřmetrovou, ovšem za předpokladu, že v žádné z protilehlých stěn nebudou situována okna obytných místností.

7/ Rovina či svah

Cenově nejvýhodnější variantu nabízí rovinatý pozemek. Svah stavbu vždy prodražuje. I mírný svah může stavbu prodražit a je potřeba přesně počítat.

 

1/ Rychlost výstavby domu je rozhodující

Chcete stavět a stále nevíte, jak vše naplánovat. Řešíte financování nebo prodej stávající již nevyhovující nemovitosti? Neustále odpočítáváte čas, kdy se budete moct nastěhovat? Poznáváte se? I my to známe, a proto oceníte náš přístup.

Výstavbu Vašeho nového domova zajistíme přibližně během tří až čtyř měsíců od vyřízení stavebního povolení.

Oproti stavbě z klasické konstrukce tak ušetříte minimálně šest měsíců a několik desítek tisíc za náhradní bydlení během stavby.

2/ Více prostoru k bydlení

Díky štíhlým obvodovým stěnám dřevostaveb získáte více obytné plochy. U některých staveb se může jednat až o 10 % více prostoru pro vaši rodinu, oproti klasické stavbě.

3/ Výstavbu nic nezastaví

Ať sněží, prší nebo mrzne, výstavbu nic nezastaví. Díky použití „suché technologie“ nemá počasí na průběh stavby žádný vliv. Lze stavět kdykoliv a kdekoliv – prostě pořád.

4/ Bydlet můžete ihned

Žádné vysychání stavby a dlouhé čekání. „Suchá technologie“ umožňuje po dokončení stavby okamžité nastěhování.

5/ Oceníte teplotní komfort

Díky moderním sendvičovým stěnám budete ve Vašem domě udržovat snadněji v zimě teplo a v létě příjemný chládek. Oproti cihlovým stěnám, které nejprve teplotu absorbují a až poté jsou schopny teplo vydávat, se totiž u našich domů teplo vrací okamžitě od stěn zpět. Ušetříte tak zbytečné náklady na vytápění.

6/ Nízké provozní náklady

Dřevostavby jsou obecně příznivé z ekologického a ekonomického hlediska. Tepelně-izolační vlastnosti domů tak zajišťují spolu v kombinaci s topným systémem tak nízké provozní náklady, jak je to jen možné. Jedná se totiž o dům s nízkými provozními náklady.

7/ Domov na první pocit

Přírodní materiály, ze kterých bude Váš nový domov postaven, působí přirozeným a uklidňujícím dojmem. Budete doma na první pocit.

8/ Myslíme na přírodu

Námi nabízené domy splňují díky použitým materiálům a technologiím parametry „zelené“ stavby. Oproti klasické stavbě jsou tedy ohleduplnější k okolnímu životnímu prostředí i ke svým obyvatelům.

9/ Kvalita na prvním místě

Veškeré použité technologie a materiály jsou neustále podrobovány kvalitativním kontrolám. Předejde se tak vzniku nepřesností, tepelných mostů, nedodržení technologických postupů, a hlavně nepříznivému počasí, kterému se jiné stavby nevyhnou.

10/ Stojíme si za tím, co děláme.

Naši klienti jsou zároveň i našimi partnery. Chceme Vám dopřát ty nejlepší služby a chceme, abyste byli s výběrem výstavby dřevostavby našim prostřednictvím spokojení.

REALIZOVANÉ PROJEKTY

DŘEVOSTAVBY

PROJEKT BOHDALICE

Na kompletně stavebně připravených pozemcích v obci Bohdalice jsme zajistili výstavbu 2 rodinných domu ve spolupráci se společností Living in Moravia s.r.o.

DŘEVOSTAVBY

PROJEKT TASOV

Ve vzájemné spolupráci s našim dlouhodobým klientem – vlastníkem pozemku v katastrálním území Tasov – realizujeme kompletní přípravu pozemku pro výstavbu dvou rodinných domů – dřevostaveb.

 • tržní ocenění
 • příprava nemovitosti k prodeji
 • profesionální nafocení
 • posouzení technického stavu objektu
 • propagace online a v tisku
 • veškeré právní úkony
 • vyřízení daňových povinností
 • zajištění přepisu na katastru nemovitostí
 • další činnosti, které budou potřeba, např. stěhování, úklid a malování.

VYUŽIJTE NAŠI BEZPLATNOU KONZULTACI. 

JSME TU PRO VÁS!

NAPIŠTE NÁM!

  Makléři jsou nezávislí podnikatelé podnikající na základě živnostenského listu. Ochranná známka RE/MAX Magnum je provozována společností GOLDEN HOME GROUP s.r.o., IČ 04920449, se sídlem Brno, Banskobystrická 819/52 PSČ 621 00, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 92620, a je součástí sítě realitních kanceláří RE/MAX v České republice.

  Číslo depozitního účtu realitní kanceláře je 274385016/0300

  RE/MAX Magnum